loader
Poradnik

Jak zorganizować przyjęcie urodzinowe dla dziecka?

Twoje dziecko niedługo ma urodziny? Chcesz przygotować dla niego piękne przyjęcie urodzinowe? Brakuje Ci pomysłów na atrakcje i zabawy? Mam dla Ciebie kilka pomysłów. 

Wybierz miejsce 

Gdzie chcesz lub możesz zorganizować przyjęcie urodzinowe dla swojego dziecka? Wolisz iść do jakiegoś lokalu czy przygotować wszystko samodzielnie u siebie w domu lub w ogrodzie? Przyjęcie w lokalu ma swoje plusy - odpada Ci przygotowanie posiłków oraz sprzątanie. Przyjęcie w ogrodzie będzie świetną odskocznią od smartfona i telewizora. Tutaj możesz przygotować różnego rodzaju zabawy i atrakcje. Jeśli Twoje dziecko ma urodziny w zimniejsze dni, możesz zorganizować przyjęcie w domu, tutaj w grę wchodzą także zabawy, gry planszowe czy maraton filmowy. 

Lista gości i zaproszenia 

Jeśli Twoje dziecko jest jeszcze w pierwszych klasach szkoły podstawowej skup się na samych dzieciach, jeśli jest młodsze oczywiście musisz zaprosić także rodziców. Pomyśl kogo chcesz zaprosić, porozmawiaj z dzieckiem kogo ono chce zobaczyć na swoich urodzinach. Możecie także wspólnie stworzyć kolorowe zaproszenia. Przydadzą Ci się do tego kolorowe pisaki i dużo brokatu! 

Atrakcje 

Możesz przygotować kilka zabaw i atrakcji, które będą uświęcać ten dzień. Nie zapomnij tylko o torcie z ulubioną postacią z bajki Twojego dziecka. Może chcesz zorganizować przyjęcie z nocowaniem? Tutaj dobrym pomysłem jest maraton filmowy. A jeśli filmy to i popcorn, chipsy i kolorowe napoje. No i koniecznie pizza! Nie musi to być pizza zamówiona z lokalu, zanim dzieci zasiądą do wspólnego oglądania zaproś je do wspólnego gotowania. Przygotuj wcześniej małe ciasta do pizzy i blaszki. Pokrój warzywa, przygotuj ser. Niech każde z dzieci zrobi sobie samodzielnie swoją małą pizzę. Jeśli wolisz przyjęcie w ogrodzie przydatne będą balony do zabaw tanecznych, piłka do gry, lotki, a może dmuchany basen? Tutaj mile widziane będą lody i różnego rodzaju przekąski kolorowe. A może przygotujesz grilla? Puść wodzę wyobraźni i kolejnie porozmawiaj ze swoją pociechą, może ona ma jakieś specjalne życzenia?