loader
Kartki okolicznościowe

Twoje dziecko chce podarować walentynkę? Oto kilka pomysłów

Jeśli wpadasz w panikę w momencie, gdy okazuje się, że dziecko chce komuś podarować walentynkę. Jednak nie ma co się stresować, ponieważ dla dziecka to świetna zabawa, a rodzic może potraktować to jako sposób, na to by wspólnie spędzić czas. Oto jak będzie można pomoc dziecku w ten dzień.

Samodzielnie zrobiona walentynka

Jeśli dziecko chce podarować koledze czy koleżance walentynkę nie można go onieśmielać. Natomiast można zaproponować wspólne przygotowanie takiej karki. Wszystko oczywiście będzie uzależnione od wieku dziecka, ale wspólnie przygotowana kartka nie jest tylko zwykłym prezentem.

Takie prace to również nauka koncentracji u dziecka, skupienia, uwagi, zręczności a także szansa na to, by dziecko wyrażało siebie przez sztukę. Dobrze będzie podczas takiej pracy wyłączyć telewizor, odstawić komputer, telefon czy tablet. Wtedy będzie można razem z dzieckiem zacząć pracę i rzeczywiście skupić się na tym co będzie do wykonania. Warto będzie podawać dzieciom swoje pomysły i również pomagać, gdy dziecko będzie prosić o radę. Jeśli dziecko chce narysować np. serce granatowe to nie to zrobi.

Kartki walentynkowe do wykonania z przedszkolakiem

Przed rozpoczęciem pracy trzeba będzie spisać co będzie potrzebne i kupić. Przyda się na pewno czerwony oraz biały karton, farby, naklejki w kształcie serduszek a także inne rzeczy, które mogą być wtedy potrzebne. Praca, którą wykonać może przedszkolak nie będzie nadmiernie skomplikowana z racji możliwości rozwojowych, dlatego warto przygotować dla dziecka proste pomysły. Dziecko musi dostać takie rozwiązania, które będzie w stanie samemu wykonać.

Prezent ręcznie robiony

Można np. na sztywnym białym kartonie przygotować duże serce w kolorze czerwonym i następnie pomalować elementy białe również z użyciem farby czerwonej. Oczywiście zadanie to będzie trzeba przeznaczyć dziecku, które będzie mogło malować takie wzory jakie będą dla niego odpowiednie. Zawsze można do takiej kartki nakleić również napis Moja Walentynka.

Ciekawym pomysłem na przygotowanie walentynkowej kartki z pomocą stempelków ziemniaczanych. Obieramy ziemniaka i kroimy na pół. Następnie dziecko może wyciąć w miejscu przekrojenia wypukłe serduszko. Potem można tak wykonany stempelek maczać w czerwonej albo białej farbie i na kartonie w innym kolorze będzie można odbijać takie serduszko. Ciekawszy efekt będzie można uzyskać, gdy wykona się kilka stempelków o różnych wielkościach. Można również kupić w sieci już gotowe stempelki.

Kartki walentynkowe do wykonania z uczniem

Dzieci które już rozpoczęły naukę będą miały oczywiście większe możliwości, jeśli chodzi o wykonanie plastycznych kartek. Umieją już posługiwać się nożyczkami, pędzlami czy kredkami. Dlatego warto zaproponować takim dzieciom już coś nieco więcej. Mogą przygotować kartkę z pomocą większych pędzli, naklejać sznureczki, wykorzystywać kredki świecowe czy elementy brokatowe. Dzieci w wieku szkolnym będą mogły już poradzić sobie z wykonaniem wydrapywanek. Technika tego typu będzie wymagać pewnej cierpliwości, ale dzieci w szkole podstawowej powinni sobie z tym poradzić.