loader
Poradnik

Jak szybko zorganizować urodziny w domu

Zbliżają się Twoje urodziny? Chcesz nie masz zbyt dużego budżetu, dlatego chcesz je zorganizować w domu? Nie wiesz od czego zacząć? Podpowiadamy jak szybko i sprawnie zorganizować urodziny w domu. 

Kogo zaprosisz na urodziny? 

Tworząc listę gości musisz brać pod uwagę to ile masz miejsca w salonie lub ogrodzie, jeśli to tam wolisz wyprawić przyjęcie. Jeśli nie masz zbyt wiele miejsca w domu ogranicz listę gości lub zrób osobą imprezę dla znajomych i osobą dla rodziny. Zastanów się także czy chcesz urządzić przyjęcie tylko dla dorosłych, czy zaprosisz gości razem z dziećmi. Podczas zapraszania gości nie zapomnij zapytać o ich preferencje co do jedzenia. Coraz więcej osób rezygnuje z jedzenia na przykład mięsa, a chyba nie chcesz żeby ktoś wyszedł z Twojej imprezy z pustym brzuchem? 

Impreza tematyczna 

Spraw żeby Twoje przyjęcie nie było tylko kolejnym nudnym posiedzeniem przy stole. Możesz poprosić gości o ubranie się w specjalny sposób. Wybierz temat przewodni imprezy. Co to może być? Na przykład: impreza w stylu marynarskim, wszyscy goście poproszeni są założenie czegoś w paski, dozwolone są także nakrycia głowy na kapitana lub kalosze. Na stole w tym przypadku może gościć głównie ryba i owoce morza, a z głośników polecieć "Monika dziewczyna ratownika". Do tego możesz zaproponować jakaś rybacką grę. Nie zapomnij kupić rumu! Drugim pomysłem na taką imprezę tematyczną może być na przykład temat przewodni "Disco z lat 80". Poproś gości, aby ubrali się w tym stylu. Na stole mogą królować kolorowe potrawy, do tego możesz wypożyczyć kulę dyskotekową, a z głośników może grać tylko muzyka z tego okresu. Taka impreza na pewno zapadnie w pamięć wszystkich gości. 

Menu 

W zależności od tego, czy wybierzesz temat przedwodni takiej imprezy, czy nie musisz przygotować sporo potraw. Na pewno będzie Ci potrzebny obiad, deser oraz zimne przekąski na wieczór. Jeśli wybierzesz jakiś temat przewodni postaraj się, aby menu do niego pasowało. Jeśli wolisz bardziej stateczną imprezę zrób po prostu to co umiesz najlepiej. Nie masz pomysłu na dania, które możesz podać? Polecamy stronę: https://pinbook.pl/przepisyZnajdziesz tam wiele pysznych i prostych przepisów.