loader
Składanie życzeń

Składanie życzeń – krótki poradnik

W ciągu swojego życia składamy wszyscy naprawdę wiele życzeń – w każdym roku jest na to wiele różnych okazji. Nasi znajomi i rodzina obchodzą imieniny, urodziny, po drodze są jeszcze jedne i drugie święta, jakieś rocznice, Sylwester – jednym słowem, konieczne jest składanie wielu życzeń.

Nic dziwnego, że w pewnym momencie ludzie tracą już kreatywność i piszą sobie nawzajem jakieś gotowe, ściągnięte z internetu życzenia, albo wręcz wysyłają tylko podpisy pod kartkami z gotowymi życzeniami. Jeśli chodzi o tradycyjne kartki, przynajmniej ktoś zadaje sobie trud ich kupienia i wysłania – jeśli zaś chodzi o życzenia w formie SMS-ów, to niestety najczęściej klikamy opcję „Wyślij do wielu”, używając jednego wierszyka dla wszystkich. W tej chwili sztuka składania życzeń – jak widać – niestety upadła, a wszystko z braku czasu, albo po prostu braku chęci czy pomysłu. W tym wszystkim zagubiliśmy prawdziwy sens składania życzeń – warto go na nowo odnaleźć!

Zgubiony sens życzeń

Myślicie, że naprawdę w życzeniach świątecznych czy noworocznych chodzi o to, żeby wysyłać je masowo do wszystkich znajomych, którzy równie masowo wysyłają je do swoich? W konsekwencji otrzymacie na pewno zbliżoną liczbę życzeń, którą sami wysłaliście, ale czy to naprawdę oznacza, że ktoś o Was pamięta? Że ktoś Wam czegoś konkretnego życzy? Nie – to tylko głupie wierszyki, łańcuszki, które nigdy się nie kończą, a które w dodatku zakłócają prawdziwe świętowanie.

Noworoczny toast

Gdy nadchodzi północ, zamiast się bawić, wszyscy zaczynają rundkę wydzwaniania po nieobecnych, albo wysyłają masowo SMS-y do nich. Podobnie jest także przy świętach, gdzie po kolacji czy śniadaniu zasiada się przed telewizorem, albo ekranem komputera. Wiadomo, że współczesność wiele zmieniła, ale jedno jest pewne – podobnie jak sami nie czekacie na przysłanie tego samego tekstu, który dostaliście już tysiąc razy od innych, tak i inni nie czekają z utęsknieniem na podobne rymowanki od Was!

Sztuka składania życzeń

Najlepiej od razu dać sobie spokój z osobami, z którymi w ogóle nie utrzymuje się kontaktu – ta jedna choinka czy tort raz do roku naprawdę niewiele zmienia. Zastanówcie się komu naprawdę chcielibyście złożyć życzenia i czy te osoby nie zasługują przypadkiem na nieco więcej starań z Waszej strony, niż tylko minuta poświęcona na „kopiuj”, „wklej”, „wyślij”. Takie życzenia są dobre dla koleżanki z pracy, ale nie dla babci czy narzeczonej – tym naprawdę bliskim osobom należy poświęcić więcej uwagi przy składaniu życzeń. Najlepiej słać indywidualne życzenia – te kilka słów skleconych samodzielnie będzie o wiele więcej znaczyło, niż gotowy obrazek. Jeśli już wysyła się życzenia – zamiast składać je osobiście – warto raczej pokusić się o zwykłe kartki i wypisać je ręcznie. Będzie to później piękna pamiątka. Warto pamiętać również, że nie liczy się ilość, lecz jakość – czasem lepiej napisać mniej, a pięknych życzeń, niż pójść w ilość, ale kompletnie rozmyć sens wszystkiego.